ANEKS NR 1

DO PROCEDURY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR4 W OZIMKU W STANIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

Podstawa wprowadzenia zmian: Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego …. wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019r., poz. 59, oraz 2020r. poz. 322, 374, 567 i 1337) – czwarta aktualizacja.

Z dniem 01.09.2020 w Procedurze funkcjonowania przedszkola wprowadza się następujące zmiany:

W rozdziale II ORGANIZACJA OPIEKI W PRZEDSZKOLU punkty:2,5,12,16

Otrzymują następujące brzmienie:

2. W grupie może przebywać maksymalnie 25 dzieci.

5. Powierzchnia każdego pomieszczenia przeznaczonego na zbiorowy pobyt* od 3 do 5 dzieci, w miarę możliwości, powinna wynosić co najmniej 15 m2; w przypadku liczby dzieci większej niż 5 powierzchnia pomieszczenia przeznaczonego na zbiorowy pobyt dzieci ulega zwiększeniu na każde kolejne dziecko o co najmniej 2 m2jednakże powierzchnia przypadająca na jedno dziecko nie może być mniejsza niż 1,5 m2.

* Do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/ń kuchni, zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych – np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów w niej się znajdujących.

12. Zaleca się korzystanie przez dzieci z pobytu na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wymaganej odległości od osób trzecich – optymalnie na terenie podmiotu, a gdy nie ma takiej możliwości, wyjście na pobliskie tereny rekreacyjne.

16. Numery do pilnego kontaktu z rodzicami znajdują przy telefonie przy sekretariacie.

Zapis w punkcie 14 uchyla się.

Rozdział  III PRZYPROWADZANIE i ODBIERANIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA – uchyla się – zapisy z tego rozdziału reguluje „Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola w okresie pandemii” wprowadzona Zarządzeniem Nr 13/2020 Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 4 w Ozimku.

W rozdziale VII – POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U PERSONELU

Zapis w punkcie 2 uchyla się.

W rozdziale VIII – RODZICE OPIEKUNOWIE PRAWNI

Zapis w punkcie 7 uchyla się.